Mama’s Pride en MIK & PIW Groep bouwen samen aan verbinding in de samenleving

De samenwerking tussen Mama’s Pride en de MIK & PIW Groep laat zien hoe cultuur en sociaal werk elkaar kunnen versterken. Het gratis festival in Geleen, dat op 9 en 10 mei voor de 31e keer plaatsvindt, is een vaste waarde in de regio. Dit jaar krijgt de verbindende rol van het festival extra nadruk, met speciale aandacht voor kinderen en jongeren.

Mama’s Pride is meer dan een muziekfestival. Het is een ontmoetingsplek voor jong en oud. Die brede maatschappelijke rol maakt het festival een logische partner voor de MIK & PIW Groep, die zich inzet voor het verbinden van mensen in Zuid-Limburg.

Een festival midden in de samenleving

Mark Mülders, verantwoordelijk voor kunst- en cultuurbeleid binnen de MIK & PIW Groep:
“Vanuit sociaal werk en kinderopvang zoeken we bewust de samenwerking met de culturele infrastructuur in Zuid-Limburg. In Geleen krijgt dat concreet vorm via Mama’s Pride, onder meer door activiteiten waarin kinderen en jongeren actief worden betrokken bij cultuur.”

Door aan te sluiten bij het festival maken jongeren op laagdrempelige wijze kennis met muziek, sport, kunst en cultuur. Ze worden uitgedaagd om mee te doen en hun talenten te ontdekken, wat bijdraagt aan hun ontwikkeling, zelfvertrouwen en sociale vaardigheden.

Mama’s Pride staat voor ontmoeting, uitwisseling en inspiratie. Door jongeren actief te betrekken, wordt de verbinding tussen generaties versterkt en wordt cultuur toegankelijk voor een breed publiek.

Raymond Clement, bestuurder van de MIK & PIW Groep:
“Onze opgave in sociaal werk en kinderopvang is verbinden. Mama’s Pride is een festival van mensen, voor mensen. Door samen te werken versterken we onze maatschappelijke impact en bereiken we kinderen en jongeren op een inspirerende manier.”

Investeren in de toekomst

Het festival zet stappen in verdere professionalisering, met aandacht voor duurzaamheid, educatie en maatschappelijke impact. Door samenwerking met scholen, maatschappelijke organisaties en culturele partners krijgt Mama’s Pride ook buiten de festivaldagen betekenis.

Festivaldirecteur Wesley Niesten:
“We willen jongeren niet alleen als bezoekers ontvangen, maar hen actief betrekken bij het festival. Zo bouwen we aan de toekomst van Mama’s Pride én aan een samenleving waarin iedereen meedoet.”

Met deze samenwerking laten Mama’s Pride en de MIK & PIW Groep zien hoe cultuur en sociaal werk elkaar versterken in het creëren van verbinding. Just proud to be part.

Terug naar nieuwsoverzicht

Ook meehelpen?

Wist je dat Mama’s Pride volledig door vrijwilligers wordt georganiseerd? Achter de schermen is er een kernteam (op de foto samen met onze festivalpartner Instatec) het hele jaar actief. Maar ook gedurende het festival helpen tientallen lieve vrijwilligers van de artiestenbegeleiding tot horeca. We kunnen best hier en daar nog wat hulp gebruiken.

Aanmelden als vrijwilliger